Black Pearl


ORGANİK TOPRAK DÜZENLEYİCİ Potasyum Humat - Toz

Toz Hümik Asit %100 Suda Erir...

Fiziksel Faydaları:
Toprağın yapısı ve dokusunu fiziksel olarak iyileştirir. Toprağa yumuşak, kolay ve işlenebilir bir özellik kazandırır. İçerdiği yüksek oranda hümik asitlerin etkisiyle killi toprakları parçalayarak yumuşak ve geçirgen bir yapı oluşturur. Kumlu topraklarda ise kolloidal özelliğinin yapıştırıcı etkisiyle kum taneciklerini birbirine bağlayarak su tutma kapasitesini yükseltir. Toprağın solunum ve su tutma kabiliyetini artırır. Toprağın nemli kalmasını sağlayarak bitkinin kuraklığa karşı direncini artırır. Bitkinin sıcaklık ve kuraklıktan dolayı strese girmesini önler. Toprakta oluşan sertleşmeyi çözerek bitkinin daha kolay köklenmesini sağlar. Toprak kolloidal sistemini destekler.

Kimyasal Faydaları:
Toprakta tuz birikimini önler. Toprağın pH sını düzenleyerek besin alımını artırır. Suda çözünebilir inorganik gübreleri kök bölgesinde depolar ve bitkinin ihtiyacı oldukça bunları serbest bırakır. Toprağın katyon değişim kapasitesini en yüksek seviyeye çıkartır. Bünyesindeki zengin hümik asitlerin iyon değiştirme ve doğal şelat yapma (organik-metal kompleksi oluşturma) özelliği toprakta oksit, sülfat, karbonat ve silikattı bileşikler halinde bulunan minerallerin kompozisyonunu bozarak serbestleştirir. Serbest kalan metal iyonlarını organik forma dönüştürerek kökler tarafından kolay , yeterli ve düzenli özümsenmesini sağlar. Topraktaki azot, fosfor, potasyum, demir, çinko ve iz elementler gibi gerekli besinlerin bitki tarafından alınabilmesini en yüksek düzeye çıkartır. Toprakta bağlı olarak yarayışsız halde bulunan bitki besin maddelerini yarayışlı hale getirerek, bitkiler tarafından alınmasını sağlar.

Biyolojik Faydaları:
Bitki köklerinin sağlıklı gelişmesine yardımcı olur. Kök hastalıklarına karşı köklere direnç verir. Saçak kök oluşumunu teşvik eder. Hücre bölünmesini hızlandırır. Dolayısıyla, bitkinin büyümesi ve gelişmesi de hızlanır. Tohumda çimlenmeyi hızlandırır. Bitkinin hayatta kalabilme yeteneğini arttırır. Yararlı toprak mikroorganizmalarının gelişmeleri ve çoğalmaları üzerinde uyarıcı etki yapar. Bunların topraktaki miktarını ve aktivitelerini artırır. Bitkinin soğuğa, sıcağa ve fiziksel etkilere karşı dayanıklılığını artırır. Ürünün depolanma süresi ve raf ömrü uzar. Meyve ve sebzenin şeker miktarını artırır.ph : 8-10

Ambalaj Tipleri :* 1 kg* 25 kg

Garanti Edilen İçerik %w/w
Toplam Organik Madde50
Toplam Hümik ve Fülvik Asit70
Suda Çözünür Potasyum OksitK2O6
Maksimum Nem20
Ürün Uygulama Şekli Girilmemiş!
Ürüne Uyarı Girilmemiş!
Etiket BelgesiTescil Belgesi